EURO 2020

Het Europees kampioenschap voetbal 2020 wordt de 16e editie van dit vierjaarlijkse evenement. Als gevolg van het COVID19 virus, is het evenement verplaatst en wordt het gehouden in de zomer van 2021.  Het vindt, ter ere van het 60-jarige bestaan van het EK, plaats in twaalf verschillende landen. Nog nooit waren zoveel landen gastheer tegelijk. De openingswedstrijd wordt gespeeld in Rome, de halve finales en finale in Londen en in totaal fungeren dus nog tien andere steden als gastheer voor een of meerdere wedstrijden. Bezoek je favoriete stad tijdens dit toernooi of nog beter: boek bij VanBastisch je ultieme voetbaltour en bezoek tien (!) steden in vier weken!!

Deelnemers

Speelsteden

Amsterdam

  • Name: Johan Cruijff ArenA 
  • Capacity: 54,000 seats 
  • Opened in August 1996 
  • Home team: Ajax 
  • Distance to city centre: approximately 10 km

  • The stadium was the first in Europe with a sliding roof. 
  • The venue was renamed Johan Cruijff ArenA in 2018 in honour of Ajax’s former player and coach, who was born in Amsterdam and passed away in March 2016. 
  • The stadium is receiving a significant makeover before UEFA EURO 2020 to modernise facilities and improve access for supporters.

Baku

  • Name: Baku Olympic Stadium
  • Capacity: 69,000 seats 
  • Opened in 2015 
  • Home team: Azerbaijan national team 
  • Distance to city centre: approximately 12 km

  • Close to the shores of Lake Boyukshor, it is part of an Olympic Village complex which includes training facilities and accommodation.
  • The president of Azerbaijan, and those of FIFA and UEFA, attended a ceremony to lay the first stone of the stadium on 6 June 2011 as part of celebrations marking 100 years of Azerbaijani football. 
  • The stadium hosted the first edition of the European Games in 2015.

Bilbao

  • Name: San Mamés Stadium 
  • Capacity: 53,000 seats 
  • Renovation completed in 2013 
  • Home team: Athletic Club
  • Distance to city centre: approximately 2 km

  • Overlooking the Estuary of Bilbao at the edge of the city centre, San Mamés Stadium was first inaugurated in 1913 and has become a part of Bilbao’s inner-city architecture following the completion of its total renovation in 2013. 
  • The stadium can be illuminated from the outside. 
  • A statue of goalscoring legend Pitxitxi was moved from the old stadium to the new; visiting club captains traditionally present a bouquet at the statue to mark their first visit.

Boedapest

  • Name: Puskás Aréna 
  • Capacity: 68,000 seats 
  • Opened in November 2019 
  • Home team: Hungarian national team 
  • Distance to city centre: approximately 4 km

  • Work began on Budapest’s new stadium, named after its most famous footballing export, in 2016 and the arena opened in late 2019. 
  • The old Ferenc Puskás Stadion has been demolished to make way for the new arena, the one-time Népstadion (People’s Stadium) having been inaugurated back in 1953. 
  • The old ground was the venue for England’s heaviest international defeat; they lost 7-1 to Hungary on 23 May 1954.

Boekarest

  • Name: Arena Națională (National Arena Bucharest)
  • Capacity: 54,000 seats
  • Reopened in 2011 
  • Home team: FCSB, Dinamo București, Romania national team 
  • Distance to city centre: approximately 5 km

  • The National Arena stands on the site of the old National Stadium, previously home to Romania’s national team and the preferred venue for cup finals.
  • The stadium has a retractable roof which takes only 15 minutes to open or close. 
  • The old ground staged two Michael Jackson concerts and was the venue for a famous 1-0 EURO qualifying defeat of Italy in 1983.

Dublin

  • Name: Dublin Arena 
  • Capacity: 51,000 seats 
  • Renovation completed in 2010 
  • Home team: Irish Rugby, Republic of Ireland national team 
  • Distance to city centre: 2 km

  • Dublin Arena, known as Lansdowne Road when it was first founded in 1872, has a rich 146-year sporting history. 
  • It is Ireland’s first and sole UEFA Elite Stadium, qualifying as the host of the 2011 UEFA Europa League Final. 
  • The curvilinear shape of the stadium bowl was specifically designed to minimise the impact on the residential areas surrounding the stadium.

Glasgow

  • Name: Hampden Park 
  • Capacity: 51,000 seats 
  • Opened in 1903 
  • Home team: Scottish National Team, Queens Park 
  • Distance to city centre: approximately 5 km

  • Hampden Park is the oldest international football stadium in the world. 
  • The stadium was also the biggest in the world between 1908 and 1950, with a crowd of 149,415 attending a Scotland-England match in 1937. 
  • Home to the Scottish Football Association (SFA), Hampden Park has been an all-seater stadium since 1992; current capacity is a little over 50,000. 
  • It was also the venue for one of the outstanding UEFA Champions League final goals – Zinédine Zidane’s volley against Bayer Leverkusen in Real Madrid’s 2002 success.

Kopenhagen

  • Name: Parken Stadium 
  • Capacity: 38,000 seats 
  • Opened in 1992 
  • Home team: FC København, Denmark National Team 
  • Distance to city centre: approximately 4 km

  • Parken Stadium is the largest football stadium in Denmark. 
  • Hosted the 1994 UEFA Cup Winners’ Cup final and the UEFA Cup final six years later, both involving Arsenal. 
  • Completed in 1992, it was built on the site of Denmark’s previous national stadium, Idrætsparken, which had stood since 1911.

Londen

  • Name: Wembley Stadium 
  • Capacity: 90,000 seats 
  • Renovation completed in 2007 
  • Home team: England national team
  • Distance to city centre: approximately 16 km

  • UEFA EURO 2020 will be Wembley stadium’s second EURO final, having already hosted it in 1996. 
  • Unlike most stadiums who hand over the winning trophy on the pitch, Wembley present their trophies from the Royal Box (in the middle of the north stand). 
  • Wembley stadium’s astonishing arch is the longest single roof span in the world, curving 315m over the stadium.

München

  • Name: Football Arena Munich 
  • Capacity: 70,000 seats 
  • Opened in May 2005 
  • Home team: FC Bayern München 
  • Distance to city centre: approximately 10 km

  • The stadium is the first in the world with a full colour changing exterior. The LEDs can shine in 16 million different colours 
  • The club museum “FC Bayern Museum” is the biggest of its kind in Germany 
  • On a clear night, the stadium can be seen from the Austrian Alps.

Rome

  • Name: Olimpico in Rome 
  • Capacity: 68,000 seats 
  • Opened in 1953 
  • Home team: Roma, Lazio 
  • Distance to city centre: approximately 5 km

  • The Olimpico has undergone several makeovers since officially opening in 1953 and currently seats around 68,000.
  • Lazio and Roma share the stadium, although both clubs plan to have their own purpose-built arenas in the future.
  • The stadium is part of the Foro Italico sport complex, which also features the beautiful Stadio dei Marmi as well as aquatic and tennis centres.

Sint-Petersburg

  • Name: Saint Petersburg Stadium 
  • Capacity: 61,000 seats
  • Opened in 2017 
  • Home team: Zenit 
  • Distance to city centre: approximately 9 km

  • The venue was designed by Japanese architect Kisho Kurokawa, whose vision was for a spaceship that had landed on the shores of the Gulf of Finland.
  • Zenit moved there from Petrovsky Stadium in April 2017, beating Ural Sverdlovsk Oblast 2-0 in their first game.
  • It was constructed on the site of the Kirov Stadium, home to Zenit until the early 1990s, on Krestovsky Island.

GROEPSFASE

woensdag 23 juni 2021, 21:00 uur, Boedapest

Wedstrijd #35

Portugal – Frankrijk

vrijdag 11 juni 2021, 21:00 uur, Rome

Wedstrijd #01

Turkije – Italië

zaterdag 12 juni 2021, 15:00 uur, Baku

Wedstrijd #02

Wales – Zwitserland

zaterdag 12 juni 2021, 18:00 uur, Kopenhagen

Wedstrijd #03

Denemarken – Finland

Wedstrijd #02

Wales – Zwitserland

zaterdag 12 juni 2021, 21:00 uur, Sint-Petersburg

Wedstrijd #04

België – Rusland

zondag 13 juni 2021, 15:00 uur, Londen

Wedstrijd #07

Engeland – Kroatie

Wedstrijd #04

België – Rusland

zondag 13 juni 2021, 18:00 uur, Boekarest

Wedstrijd #06

Oostenrijk – Play-off Winnaar D (A)

zondag 13 juni 2021, 21:00 uur, Amsterdam

Wedstrijd #05

Nederland – Oekraïne

maandag 14 juni 2021, 15:00 uur, Glasgow

Wedstrijd #08

Play-off Winnaar C – Tsjechië

maandag 14 juni 2021, 15:00 uur, Dublin

Wedstrijd #10

Polen – Play-off Winnaar B

maandag 14 juni 2021, 21:00 uur, Bilbao

Wedstrijd #09

Spanje – Zweden

dinsdag 15 juni 2021, 18:00 uur, Boedapest

Wedstrijd #11

Play-off Winnaar A (D) – Portugal

dinsdag 15 juni 2021, 21:00 uur, München

Wedstrijd #12

Frankrijk – Duitsland

woensdag 16 juni 2021, 15:00 uur, Sint-Petersburg

Wedstrijd #15

Finland – Rusland

woensdag 16 juni 2021, 18:00 uur, Baku

Wedstrijd #13

Turkije – Wales

woensdag 16 juni 2021, 21:00 uur, Rome

Wedstrijd #14

Italië – Zwitserland

donderdag 17 juni 2021, 15:00 uur, Boekarest

Wedstrijd #17

Oekraïne – Play-off Winnaar D (A)

donderdag 17 juni 2021, 18:00 uur, Kopenhagen

Wedstrijd #18

Denemarken – België

donderdag 17 juni 2021, 21:00 uur, Amsterdam

Wedstrijd #16

Nederland – Oostenrijk

vrijdag 18 juni 2021, 15:00 uur, Dublin

Wedstrijd #21

Zweden – Play-off Winnaar B

vrijdag 18 juni 2021, 18:00 uur, Glasgow

Wedstrijd #19

Kroatië – Tsjechië

vrijdag 18 juni 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #20

Engeland – Play-off Winnaar C

zaterdag 19 juni 2021, 15:00 uur, Boedapest

Wedstrijd #23

Play-off Winnaar A (D) – Frankrijk

zaterdag 19 juni 2021, 18:00 uur, München

Wedstrijd #24

Portugal – Duitsland

zaterdag 19 juni 2021, 21:00 uur, Bilbao

Wedstrijd #22

Spanje – Polen

zondag 20 juni 2021, 18:00 uur, Rome

Wedstrijd #26

Italië – Wales

zondag 20 juni 2021, 18:00 uur, Baku

Wedstrijd #25

Zwitserland – Turkije

maandag 21 juni 2021, 18:00 uur, Amsterdam

Wedstrijd #27

Play-off Winnaar D (A) – Nederland

maandag 21 juni 2021, 18:00 uur, Boekarest

Wedstrijd #28

Oekraïne – Oostenrijk

maandag 21 juni 2021, 21:00 uur, Kopenhagen

Wedstrijd #29

Rusland – Denemarken

maandag 21 juni 2021, 21:00 uur, Sint-Petersburg

Wedstrijd #30

Finland – België

dinsdag 22 juni 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #32

Tsjechië – Engeland

dinsdag 22 juni 2021, 21:00 uur, Glasgow

Wedstrijd #31

Kroatië – Play-off Winnaar C

woensdag 23 juni 2021, 18:00 uur, Bilbao

Wedstrijd #33

Play-off Winnaar B – Spanje

woensdag 23 juni 2021, 18:00 uur, Dublin

Wedstrijd #34

Zweden – Polen

woensdag 23 juni 2021, 21:00 uur, München

Wedstrijd #36

Duitsland – Play-off Winnaar A (D)

Achtste Finales

zaterdag 26 juni 2021, 18:00 uur, Amsterdam

Wedstrijd #38

2eA – 2eB

zaterdag 26 juni 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #37

1eA – 2eC

zondag 27 juni 2021, 18:00 uur, Boedapest

Wedstrijd #40

1eC – 3eD/E/F

zondag 27 juni 2021, 21:00 uur, Bilbao

Wedstrijd #39

1eB – 3eA/D/E/F

maandag 28 juni 2021, 18:00 uur, Kopenhagen

Wedstrijd #42

2eD – 2eE

maandag 28 juni 2021, 21:00 uur, Boekarest

Wedstrijd #41

1eF – 3eA/B/C

dinsdag 29 juni 2021, 18:00 uur, Dublin

Wedstrijd #44

1eD – 2eF

dinsdag 29 juni 2021, 21:00 uur, Glasgow

Wedstrijd #43

1eE – 3eA/B/C/D

Kwart Finales

vrijdag 2 juli, 2021, 18:00 uur, Sint-Petersburg

Wedstrijd #45

winnaar #41 – winnaar #42

vrijdag 2 juli, 2021, 21:00 uur, München

Wedstrijd #46

winnaar #39 – winnaar #37

zaterdag 3 juli 2021, 18:00 uur, Baku

Wedstrijd #47

winnaar #40 – winnaar #38

zaterdag 3 juli 2021, 21:00 uur, Rome

Wedstrijd #48

winnaar #43 – winnaar #44

Halve Finales

dinsdag 6 juli 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #49

winnaar #46 – winnaar #45

woensdag 7 juli 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #50

winnaar #48 – winnaar #47

Finale

zondag 11 juli 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #51

winnaar #49 – winnaar #50

Programma

Op deze trip nemen we je mee naar maarliefst maximaal tien verschillende EURO 2020 speelsteden. Aangezien we tijdens elke wedstrijd van het Nederlands Elftal (in de groepsfase) in Nederland zijn, is het niet noodzakelijk de gehele trip te boeken: ook bepaalde gedeeltes bijwonen is mogelijk.

Tijdens de groepsfase gaan we naar Kopenhagen, Bilbao, Dublin en Boedapest, terwijl ook Amsterdam drie keer wordt aangedaan.

Na de groepsfase is de trip gebaseerd op de wedstrijden van het Nederlands Elftal op basis van het zogenaamde ‘Follow your team’ principe; kaarten zijn voor je gereserveerd tot het moment van uitschakeling. Dit betekent kaarten voor zowel de achtste finale als de kwartfinale (speelstad afhankelijk van de eindstand in de groepsfase) en ook voor de halve finale en finale (beiden te spelen in Londen). Naast Londen, waar we dus sowieso naartoe afreizen voor de (halve) finale, belanden we ook in München en Rome (kwartfinale) en afhankelijk van de eindstand in de groep ook nog in Boekarest of Glasgow (achtste finale). Er zijn twee steden die niet tot de aangeboden bestemmingen behoren vanwege de hoge prijzen en de moeilijkheidsgraad om er te geraken: Sint-Petersburg en Baku. Mocht je toch naar deze steden willen afreizen, dan is dat uiteraard mogelijk. Vraag ons naar de opties.

Hiernaast vind je het specifieke programma per dag.

Prijzen worden bekend wanneer de luchtvaartmaatschappijen hun rooster en prijzen voor de zomer van 2021 bekend gemaakt hebben.

Ook wanneer je geen wedstrijdkaarten hebt, zijn de speelsteden uitermate geschikt om te bezoeken. Naast het feit dat er voldoende mogelijkheden verwacht worden om ter plekke alsnog aan kaarten te komen, is ook een wedstrijd bekijken in de fanzone een uitermate goede oplossing! Proef de sfeer en drink een drankje met de locals!

——————————————————————————-

Overnachtingen
Kopenhagen

  • donderdag 10 t/m zondag 13 juni 2021        (3 nachten)

Bilbao

  • maandag 14 t/m donderdag 17 juni 2021      (3 nachten)

Dublin

  • vrijdag 18 t/m maandag 21 juni 2021            (3 nachten)

Boedapest

  • woensdag 23 t/m zaterdag 26 juni 2021       (3 nachten)
  • zaterdag 26 t/m maandag 28 juni 2021        (2 nachten, optioneel)

Boekarest

  • maandag 28 t/m woensdag 30 juni 2021      (2 nachten, optioneel)

Glasgow

  • maandag 28 t/m woensdag 30 juni 2021      (2 nachten, optioneel)

München

  • woensdag 30 juni t/m zaterdag 3 juli 2021   (3 nachten)

Rome

  • zaterdag 3 t/m dinsdag 6 juli 2021                (3 nachten)

Londen

  • zaterdag 26 t/m zondag 27 juni 2021            (1 nacht, optioneel)
  • dinsdag 6 t/m maandag 12 juli 2021              (6 nachten)

Vluchten

  • donderdag 10 juni 2021

NL / BE / DUI -> Kopenhagen

  • zondag 13 juni 2021

Kopenhagen -> NL

  • maandag 14 juni 2021

NL -> Bilbao

  • donderdag 17 juni 2021

Bilbao -> NL

  • vrijdag 18 juni 2021

NL -> Dublin

  • maandag 21 juni 2021

Dublin -> NL

  • woensdag 23 juni 2021

NL / BE / DUI -> Boedapest

  • zaterdag 26 juni 2021 (optioneel)

Boedapest -> Londen

  • zondag 27 juni 2021 (optioneel)

Londen -> Boedapest

  • maandag 28 juni 2021 (optioneel)

Boedapest -> Boekarest

  • maandag 28 juni 2021 (optioneel)

Boedapest -> Glasgow

  • woensdag 30 juni 2021 (optioneel)

Boekarest -> München

  • woensdag 30 juni 2021 (optioneel)

Glasgow -> München

  • zaterdag 3 juli 2021 

München -> Rome

  • dinsdag 6 juli 2021

Rome -> Londen

  • maandag 12 juli 2021

Londen -> NL / BE / DUI

Donderdag 10 juni 2021 (hele dag) 

Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam / Brussel / Charleroi / Düsseldorf / Weeze -> Kopenhagen

Zaterdag 12 juni 2021, 18:00 uur, Kopenhagen

Denemarken – Finland

Zondag 13 juni 2021 (aankomst tot 12:00 uur)

Kopenhagen -> Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam

Zondag 13 juni 2021, 21:00 uur, Amsterdam

Nederland – Oekraïne

Maandag 14 juni 2021 (aankomst tot 12:00 uur)

Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam -> Bilbao

Maandag 14 juni 2021, 21:00 uur, Bilbao

Spanje – Zweden

Donderdag 17 juni 2021 (aankomst tot 12:00 uur) 

Bilbao -> Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam

Donderdag 17 juni 2021, 21:00 uur, Amsterdam

Nederland – Oostenrijk

Vrijdag 18 juni 2021 (aankomst tot 12:00 uur)

Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam -> Dublin

Vrijdag 18 juni 2021, 15:00 uur, Dublin

Zweden – Play-off Winnaar B

Maandag 21 juni 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

Dublin -> Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam

Maandag 21 juni 2021, 18:00 uur, Amsterdam

Play-off Winnaar D (A) – Nederland

Woensdag 23 juni 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam / Brussel / Charleroi / Düsseldorf / Weeze -> Boedapest

Woensdag 23 juni 2021, 21:00 uur, Boedapest

Portugal – Frankrijk

Zaterdag 26 juni 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

Boedapest -> Londen

(indien Nederland als 2e in haar groep eindigt; 
tegenstander 1eA: Turkije / Italië / Wales / Zwitserland)

Zaterdag 26 juni 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #37, Achtste Finale #2
1eA – 2eC

(indien Nederland als 2e in haar groep eindigt; 
tegenstander 1eA: Turkije / Italië / Wales / Zwitserland)

Zondag 27 juni 2021 (aankomst tot 12:00 uur)

Londen -> Boedapest

(indien Nederland als 2e in haar groep eindigt; 
tegenstander 1eA: Turkije / Italië / Wales / Zwitserland)

Zondag 27 juni 2021, 18:00 uur, Boedapest

Wedstrijd #40, Achtste Finale #3
1eC – 3eD/E/F

(indien Nederland als 1e in haar groep eindigt;
tegenstander 3eD/E/F: Engeland, Kroatie, Play-off Winnaar C, Tsjechië; Spanje, Zweden, Polen, Play-off Winnaar B; Play-off Winnaar A (D), Portugal, Frankrijk, Duitsland)

Maandag 28 juni 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

Boedapest -> Boekarest

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt; 
tegenstander: play-off Winnaar A (D) / Portugal / Frankrijk / Duitsland)

Maandag 28 juni 2021, 21:00 uur, Boekarest

Wedstrijd #41, Achtste Finale #6
1eF-3eA/B/C

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt; 
tegenstander: play-off Winnaar A (D) / Portugal / Frankrijk / Duitsland)

Maandag 28 juni 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

Boedapest -> Glasgow

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt; 
tegenstander: Spanje, Zweden, Polen, Play-off Winnaar B)

Dinsdag 29 juni 2021, 21:00 uur, Glasgow

Wedstrijd #43, Achtste Finale #8
1eE-3eA/B/C/D

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt; 
tegenstander: Spanje, Zweden, Polen, Play-off Winnaar B)

Woensdag 30 juni 2021  (hele dag)

Boekarest -> München

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt; 
tegenstander: play-off Winnaar A (D) / Portugal / Frankrijk / Duitsland)

Woensdag 30 juni 2021  (hele dag)

Glasgow -> München

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt; 
tegenstander: Spanje, Zweden, Polen, Play-off Winnaar B)

Vrijdag 2 juli 2021, 21:00 uur, München

Wedstrijd #46, Kwartfinale #2
Winnaar #39 – Winnaar #37

(indien Nederland als 2e in haar groep eindigt en de Achtste Finale in Londen winnend heeft afgesloten)

Zaterdag 3 juli 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

München -> Rome

Zaterdag 3 juli 2021, 21:00 uur, Rome

Wedstrijd #48, Kwartfinale #4
Winnaar #43 – Winnaar #44

(indien Nederland als 3e in haar groep eindigt en de Achtste Finale in Glasgow winnend heeft afgesloten)

Dinsdag 6 juli 2021 (aankomst tot 15:00 uur)

Rome -> Londen

Dinsdag 6 juli 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #49, Halve Finale #1
Winnaar #46 – Winnaar #45

Woensdag 7 juli 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #50 (Halve Finale #2)
Winnaar #48 – Winnaar #47

Zondag 11 juli 2021, 21:00 uur, Londen

Wedstrijd #51 (Finale)
Winnaar #49 – Winnaar #50

Maandag 12 juli 2021 (hele dag)

Londen -> Amsterdam / Eindhoven / Rotterdam / Brussel / Charleroi / Düsseldorf / Weeze